FREJDIG - ARBEJDSPLAN  2018 / 2019

DATO

AKTIVITET

STED

MØDETID

PÅKLÆDNING

03-09

ØVEAFTEN

AOF

19.00

FRI

05-09

FLAGDAG - UDSENDTE

RHODODENDRONPARKEN

BRØNDERSLEV

15.45

UNIFORM

10-09

ØVEAFTEN

AOF

19.00

FRI

17-09

ØVEAFTEN

POUL SLOTH

GULDREGNVEJ 31, 9700 BRØNDERSLEV

18.30

FRI

24­- 09

ØVEAFTEN

AOF

19.00

FRI

26-09

KONCERT

VILDMOSEMUSEET

19.00

UNIFORM

01-10

ØVEAFTEN

AOF

19.00

FRI

02-10

STEMMETRÆNING

MED MEZZOSOPRAN

METTE ØSTERGAARD

BIEN

AKTIVITETSCENTER GRØNNINGEN

BREDGADE 55, BRØNDERSLEV

19.00

FRI

08-10

ØVEAFTEN

AOF

19.00

FRI

EFTERÅRSFERIE I UGE 42

22-10

ØVEAFTEN

AOF

19.00

FRI

29-10

DAMEAFTEN

BIEN

19.00

FRI

05-11

ØVEAFTEN

AOF

19.00

FRI

12-11

ØVEAFTEN

AOF

19.00

FRI

19-11

ØVEAFTEN

AOF

19.00

FRI

21-11

KONCERT

PLEJEHJEMMET KORNUMGAARD

BRØNDERSLEV

09.45

UNIFORM

26-11

ØVEAFTEN

AOF

19.00

FRI

27-11

KONCERT

LANDBOSKOLEN - BRØNDERSLEV

LANDBOSENIOR

20.00

UNIFORM

03-12

ØVEAFTEN

AOF

19.00

FRI

10-12

ØVEAFTEN

AOF

19.00

AOF

17-12

KONCERT

BRØNDERSLEV SYGEHUS

19.00

UNIFORM

30-12

EGON DJERNÆS 80 ÅR

Frejdig synger ved fødselsdagsfest

LANDBOSKOLEN

13.30

UNIFORM

07-01

ØVEAFTEN

AOF

19.00

FRI

14-01

ØVEAFTEN

AOF

19.00

FRI

17-01

FØDSELSDAGSFEST

FREDE AABEL 65 ÅR

CODANSVEJ 3

9700 BRØNDERSLEV

12.00

FRI

21-01

ØVEAFTEN AFLYST

AOF

19.00

FRI

26-01

NYTÅRSFEST

SELSKABSLOKALERNE NYGÅRDSVÆNGET

18.00

FRI

28-01

ØVEAFTEN

AOF

19.00

FRI

04-02

ØVEAFTEN

AOF

19.00

FRI

11-02

LANG SANG MED AHS

 BIEN - BRØNDERSLEV

19.00

FRI

13-02

KONCERT

PLEJEHJEMMET ROSENGÅRDEN

JERSLEV

14.15

UNIFORM

VINTERFERIE I UGE 8

25-02

ØVEAFTEN

AOF

19.00

FRI

04-03

KONCERT

PLEJEHJEMMET ELMEHØJ

ØSTER BRØNDERSLEV

18.15

UNIFORM

11-03

ØVEAFTEN

AOF

19.00

FRI

13-03

KONCERT

LILLE SANGGRUPPE

PLEJECENTRET

VALDEMARSGADE - BRØNDERSLEV

14.45

UNIFORM

18-03

ØVEAFTEN

AOF

19.00

FRI

08-04

GENERALFORSAMLING

AOF

19.00

FRI

13-04

FØDSELSDAGSFEST

BJØRN GYLAND 80 ÅR

JERSLEV FORSAMLINGSHUS

12.30

UNIFORM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ARBEJDSPLAN  2017/2018

DATO

AKTIVITET

STED

MØDETID

PÅKLÆDNING

04-09

ØVEAFTEN

AOF

19.00

FRIT

11-09

ØVEAFTEN

AOF

19.00

FRIT

18-09

ØVEAFTEN

AOF

19.00

FRIT

25­- 09

ØVEAFTEN

AOF

19.00

FRIT

02-10

ØVEAFTEN

AOF

19.00

FRIT

09-10

ØVEAFTEN

AOF

19.00

FRIT

16-10

ØVEAFTEN

AOF

19.00

FRIT

24-10

DAMEAFTEN

BIEN

19.00

FRIT

01-11

KONCERT

KORNUMGAARD

09.30

UNIFORM

06-11

ØVEAFTEN

AOF

19.00

FRIT

13-11

ØVEAFTEN

AOF

19.00

FRIT

20-11

KONCERT

Plejehjemmet Elmehøj

Øster Brønderslev

18.30

UNIFORM

27-11

ØVEAFTEN

AOF

19.00

FRIT

28-11

KONCERT

Landboseniorer

 Landboskolen, Brønderslev

19.30

UNIFORM

04-12

ØVEAFTEN

AOF

19.00

FRIT

11-12

ØVEAFTEN

AOF

19.00

FRIT

16-12

FØDSLSDAGSFEST

Henry E. Jensen 80 år

Landboskolen, Brønderslev

13.00

UNIFORM

18-12

KONCERT

BRØNDERSLEV SYGEHUS

19.00

UNIFORM

22.12

FØDSELSDAGSFEST

Poul Erik Jensen 60 år

Samlingshuset

Elmevej 124, Øster Brønderslev

13.00

UNIFORM

08-01

ØVEAFTEN

AOF

19.00

FRIT

12-01

KONCERT

BIEN

12.45

UNIFORM

15-01

ØVEAFTEN

AOF

19.00

FRIT

22-01

ØVEAFTEN

AOF

19.00

FRIT

27-01

NYTÅRSFEST

SELSKABSLOKALERNE

NYGÅRDSVÆNGET - BRØNDERSLEV

18.00

FRIT

29-01

ØVEAFTEN

AOF

19.00

FRIT

05-02

KONCERT

STØBERIET

BRØNDERSLEV

19.00

UNIFORM

06-02

LANG SANG

AHS

NYGADE 3 - NØRRESUNDBY

19.30

FRIT

12-02

KONCERT

ROSENGAARDEN - JERSLEV

14.00

UNIFORM

26-02

ØVEAFTEN

AOF

19.00

FRIT

05-03

SANGAFTEN

MED

SERRITSLEVKORET

BIEN

BRØNDERSLEV

19.00

FRIT

12-03

ØVEAFTEN

AOF

19.00

FRIT

19-03

ØVEAFTEN

AOF

19.00

FRIT

09-04

 

GENERALFORSAMLING

 

AOF

19.00

FRIT

03-05

FØDSELSDAGSFEST

Orla Hansen 75 år

Skæve Borgerhus

Brøndenvej 144, Dybvad

12.00

FRIT

16-05

FØDSELSDAGSFEST

Tony Bistrup 75 år

Landboskolen, Brønderslev

12.00

FRIT

16-06

KONCERT

RHODODENDRONPARKEN

Der øves i kantinen på Peder Nielsen Beslagfabrik, Nørregade 25, Brønderslev

2030

UNIFORM

 

 

 

 

 

 

ARBEJDSPLAN FOR 1. HALVÅR 2017

DATO

AKTIVITET

STED

MØDETID

PÅKLÆDNING

09-01

Øveaften

AOF

19.00

Frit

16-01

Koncert

Kornumgaard

Brønderslev

18.00

Uniform

23-01

Øveaften

AOF

19.00

Frit

25-01

Koncert

Nordjysk Idrætshøjskole

Brønderslev

08.45

Uniform

28-01

Nytårsfest

Selskabslokalerne

Niels Bohrs Plads 10

Brønderslev

18.00

Frit

30-01

Friaften

----------

---

---

06-02

Koncert

Støberiet

Grønnegade 31

Brønderslev

18.30

Uniform

13-02

Koncert

Plejehjemmet Rosengården

Jerslev

18.30

Uniform

20-02

Øveaften

AOF

19.00

Frit

27-02

”Lang Sang”

Besøg af AHS fra Aalborg

Bien

19.00

Frit

06-03

Sangaften med

Else Højgaards

Kor

Nørreådalens

Friskole

Serritslev

19.00

Frit

12-03

Koncert

Bien

Søndagscafeen

Brønderslev

14.00

Uniform

13-03

Koncert

Plejehjemmet Elmehøj

Ø. Brønderslev

18.00

Uniform

25-03

Fødselsdagsfest

Walter Lundis 75 år

Hune Forsamlingshus

12.00

Uniform

27-03

Fødselsdagsfest

Mogens Lange 80 år

Tylstrup Landevej 66

Tylstrup

12.00

Frit

03-04

Øveaften

AOF

19.00

Frit

10-04

Generalforsamling

AOF

19.00

Frit

29-04

Fødselsdagsfest

Erik Ringberg 80 år

Snabhedevej 2

Ø- Brønderslev

12.00

Frit

21-05

Koncert

Vildmosemuseet

09.45

 

Uniform

 

25-05

Fødselsdagsfest

Verner Knudsen 70 år

Jerslev Forsamlingshus

12.00

Uniform

 17-06

 Fødselsdagsfest

 Jens Nielsen 80 år

Festlokalet, Stokbrogade 15

12.00 

 Frit